Zjawisko kondensacji można zauważyć w otaczającej nas przyrodzie. Często wczesnym rankiem można zaobserwować zjawisko przemiany pary wodnej w wodę, np. na łące, gdy tworzą się krople rosy na trawie czy liściach. W niskiej temperaturze część pary wodnej zawartej w powietrzu ulega skropleniu.
Aby wodę o temperaturze 100°C zamienić w parę, należy ...
Zjawisko kondensacji można zauważyć w otaczającej nas przyrodzie. Często wczesnym rankiem można zaobserwować zjawisko przemiany pary wodnej w wodę, np. na łące, gdy tworzą się krople rosy na trawie czy liściach. W niskiej temperaturze część pary wodnej zawartej w powietrzu ulega skropleniu.
Aby wodę o temperaturze 100°C zamienić w parę, należy dostarczyć pewną ilość energii cieplnej. Gdy powstała para zetknie się z powierzchnią o niskiej temperaturze, skropli się na tej powierzchni i odda przy tym taką samą energię, która wcześniej była potrzebna, aby nastąpiło odparowanie.
Zasadę kondensacji wykorzystano rówież w technice grzewczej. W kotłach kondensacyjnych następuje kondensacja zawartej w spalinach pary wodnej (powstałej w wyniku spalania gazu), a odzyskana dzięki temu dodatkowa energia zostaje przekazana do instalacji c.o. Dzięki odzyskanej dodatkowej energii ciepła skraplania, kotły kondensacyjne mają o wiele wyższą sprawność w stosunku do kotłów konwencjonalnych. Oznacza to oszczędność energii nawet do 25%.
Podstawowe zalety techniki kondensacyjnej:
- efektywne wykorzystanie energii zawartej w paliwie - efektywność energetyczna do 94% (sprawność znormalizowana do 109%)
- bezpieczeństwo eksploatacji
- możliwość stosowania różnych przewodów powietrzno-spalinowych
- cicha praca urządzeń
- wysoka trwałość związana przede wszystkim z zastosowaniem wymiennika ze specjalnego stopu aluminiowo-krzemowego z dodatkiem magnezu, odpornego na korozję w kontakcie z kondensatem
- redukcja emisji szkodliwych substacji - znak Błękitnego Anioła"
Podkategorie
Kotły jednofunkcyjne podgrzewają wodę zgromadzoną zbiorniku. Oznacza to konieczność wygospodarowania miejsca na zasobnik. Dzięki tzw. pętli cyrkulacyjnej, czyli możliwości podłączenia kilku kranów, ciepła woda będzie przez cały czas krążyć w obiegu. Takie urządzenia dobrze sprawdzają się w większych domach, gdzie c.w.u. pobiera się w wielu oddalonych od kotła punktach
Kotły dwufunkcyjne z wbudowanym zasobnikiem są innowacyjnym rozwiązaniem, które łączy w sobie funkcje kotła grzewczego oraz bojlera do podgrzewania wody użytkowej. Dzięki temu można cieszyć się nie tylko efektywnym i komfortowym ogrzewaniem domu, ale także natychmiastowym dostępem do ciepłej wody użytkowej. W naszej ofercie znajdują się wysokiej klasy kotły dwufunkcyjne z wbudowanym zasobnikiem.
W przeciwieństwie do tradycyjnych kotłów grzewczych, które są odpowiedzialne wyłącznie za ogrzewanie, kotły dwufunkcyjne posiadają wbudowany zasobnik ciepłej wody użytkowej. Ma on pojemność od kilku do kilkunastu litrów, co wystarcza do dostarczania ciepłej wody na bieżąco, bez konieczności oczekiwania na jej podgrzewanie. Działanie kotła dwufunkcyjnego opiera się na dwóch niezależnych układach.
Dostępne w sprzedaży kotły dwufunkcyjne są wyposażone w różne funkcje i systemy, które zapewniają wysoką wydajność i oszczędność energii. Posiadają też zaawansowane sterowanie elektroniczne, które umożliwia precyzyjne ustawienie temperatury wody oraz programowanie pracy kotła zgodnie z indywidualnymi preferencjami użytkownika. W efekcie można oszczędzać energię i zmniejszać koszty eksploatacji.
Piec gazowy z wbudowanym zasobnikiem to urządzenie, które łączy w sobie funkcje zarówno kotła grzewczego, jak i bojlera do podgrzewania wody użytkowej. Dzięki temu nie trzeba instalować oddzielnego kotła grzewczego i bojlera, co pozwala zaoszczędzić miejsce i koszty związane z montażem oraz obsługą obu urządzeń. Piec gazowy z wbudowanym zasobnikiem zapewnia natychmiastowy dostęp do gorącej wody w domu. To wygodne rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić czas i energię.
Piece gazowe dostępne w naszej ofercie to kompaktowe urządzenia, które zajmują mało miejsca w pomieszczeniu. To idealne rozwiązanie dla mieszkań o ograniczonej przestrzeni, w których każdy metr kwadratowy ma ogromne znaczenie. Produkty cechują się niezawodnością, co gwarantuje długotrwałą i bezproblemową pracę. Nowoczesne modele są projektowane z myślą o efektywnym spalaniu gazu, co przyczynia się do zmniejszenia emisji szkodliwych substancji do atmosfery.
Piec gazowy z wbudowanym zasobnikiem zazwyczaj nie wymaga konserwacji. Regularne przeglądy i czyszczenie są zalecane, ale w porównaniu do niektórych innych systemów grzewczych, koszty i nakłady związane z konserwacją tego rodzaju urządzeń są zazwyczaj niższe. Jesteśmy przekonani, że oferowane przez nas piece sprostają oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty, a w przypadku pytań zapraszamy również do kontaktu.
Zapłon elektroniczny, wymiennik pierwotny aluminiowo-krzemowy z opatentowanym systemem kanałów wodnych, możliwość współpracy z zasobnikiem c.w.u., możliwość współpracy z modulacyjnymi regulatorami temperatury, regulacja rodzaju gazu. Wyposażenie: Wbudowana automatyka pogodowa*, wbudowany zawór trójdrogowy do podłączenia zasobnika, listwa do montażu,...
Zestaw zawiera:Kocioł Vaillant VC 20CS/1-5 ecoTEC plus (0010024647) Zasobnik wody Vaillant uniSTOR VIH R 120/6B (0010015943) Zestaw podłączeniowy do zasobnika kod 0020152960 Sterownik pogodowy, przewodowy VRC 720 sensoCOMFORT (0020260916) Zestaw do szachtu (303920)
Zestaw zawiera: Termet EcoCondens Gold Plus II 25 kod: WKJ58T1000000/PLAT Zasobnik SWK-120l kod: T9298000000 Regulator tygodniowy, bezprzewodowy typ ST-292 V3 kod: T9449110000 Czujnik temperatury zewnętrznej kod: WKC0567000000
Zestaw zawiera:Kocioł VITODENS 100-W 19 kW B1HF Zasobnik Vitocell 100-W 100 litrowy Typu CUGA Czujnik CWU
Vaillant ecoTEC pro VCW 286/5-3 kW Kocioł gazowy kondensacyjny, dwufunkcyjny, wiszący z zakresem mocy 7,1 do 25,9 kW oraz wyposażony w System Aqua Comfort i wymiennnik CWU 13-płytowy.